Vybrat ten nejlepší úvěr vám pomohou internetové srovnávače

Úvěrových produktů je na českém finančním trhu nepřeberné množství, počínaje klasickými spotřebitelskými půjčkami, přes hypotéky, konsolidace nebo kreditní karty až po nové P2P půjčky. V některých kategoriích zatím není příliš silná konkurence, v jiných je naopak množství poskytovatelů tak obrovské, že téměř není v silách běžného člověka se v tak široké nabídce zorientovat. Asi největší konkurenční prostředí panuje na poli nebankovních půjček, kde v ČR působí stovky různých subjektů. Některé z nich mají celkem výhodné nabídky, jiným je naopak lepší se vyhnout.

Jak internetové srovnávače půjček fungují?
Webové portály, jejichž primárním zaměřením je srovnání půjček, nabízejí přehledné a nezávislé porovnání bankovních i nebankovních úvěrů podle různých parametrů – obvykle jde hlavně o výši půjčky, splatnost, úrokovou sazbu, případně další doplňující informace. U kvalitních srovnávacích portálů naleznete u každé půjčky také její podrobnou recenzi. Ta shrnuje všechny důležité informace a usnadňuje tak zájemcům o úvěr jejich rozhodnutí. Součástí těchto webů často bývají také různé zajímavé články, které se věnují problematice půjček a informují o nejdůležitějších tématech, které s půjčkami souvisejí

Jaké typy půjček jsou do srovnání zahrnuty?
Většinou se jedná jak o bankovní, tak i o nebankovní úvěry, převažují ale spíše ty nebankovní, kterých je více, navíc v této sféře je vyšší riziko. Pro ty, co cíleně hledají nebankovní půjčku, jsou srovnávací weby ideálním a nezastupitelným pomocníkem, s jehož pomocí snadno najdou půjčku, která pro ně bude výhodná a zároveň 100% bezpečná. Najdeme zde oblíbené SMS půjčky, půjčky do výplaty, hotovostní i bezhotovostní půjčky. P2P půjčky a v některých případech i jiné úvěrové produkty – např. hypotéky, kreditní karty nebo konsolidace (sloučení půjček).

Hlavní výhody výběru půjčky přes srovnávací portály

  • spousta různých půjček na jednom jediném místě
  • přehledné srovnání v jedné tabulce
  • podrobné recenze se všemi klíčovými informacemi
  • pouze prověřené a bezpečné půjčky
  • velká úspora času oproti vyhledávání samotných úvěrů
  • možnost ušetřit spoustu peněz na úrocích a poplatcích
Přečtěte si:  Kdy nám pomůže půjčka 2000 Kč?

Nejoblíbenější půjčky na českém trhu
U nebankovních půjček s krátkodobou splatností je hodně vyhledávaná především půjčka Zaplo, díky nízkým poplatkům si lidé oblíbili také Japonskou půjčku a samozřejmě také další první půjčky zdarma, jako je Via SMS, CreditOn, Ninja půjčka nebo CreditAir. Z dlouhodobých nebankovních úvěrů patří ke stálicím zejména Provident Financial, alternativou k němu je např. Smart půjčka. Z relativně nové kategorie P2P půjček se prosazuje zejména půjčka Zonky, u půjček se zajištěním např. Acema Credit. Z bankovních úvěrů pak tradičně lidé upřednostňují velké banky typu ČSOB, Komerční banka nebo Česká spořitelna, z těch malých stojí za zmínku např. Air Bank, jež má nízké úrokové sazby.

Typické znaky podvodných půjček
Závěrem si ještě řekneme, jaké jsou nejtypičtější znaky podvodných úvěrových nabídek:

  • inzeráty bez internetové adresy, pouze s telefonem či mailem
  • nutnost zavolat nejdříve na placenou linku
  • požadavek na vysoký poplatek předem
  • nejde o firmu, ale o soukromou osobu
  • špatné recenze na internetu

Bohužel, lidí, kteří naletí podvodníkům, je stále hodně. Podvodné půjčky jsou rizikem hlavně pro ty, kteří cíleně hledají nebankovní půjčku, naopak u bank nic takového nehrozí.

Erdenebayar / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *